Sekrety udanej randki!

Nawiązałeś znajomość i przyszedł czas na pierwszą randkę? Uważaj, to właśnie od pierwszego spotkania zależy, czy Wasza relacja przetrwa i czy przeniesie się na nieco bardziej grząski grunt.

W artykule przygotowaliśmy kilka sekretów udanych randek, które pozwolą Ci zrobić świetne pierwsze wrażenie i zminimalizować ryzyko, że pierwsza randka okaże się ostatnią. Zapraszamy do lektury.

1.   Powitanie – pierwszy etap randki

Od powitania zależy, czy dalsza część spotkania przebiegnie w luźniejszej, czy bardziej spiętej atmosferze. Formę przywitania się z drugą osobą powinieneś(aś) dopasować do usposobienia i charakteru swojego rozmówcy. Jeśli wiesz, że Twoja randka ma nieco bardziej konserwatywne i stonowane usposobienie, przywitanie powinno być grzeczne i lekko zdystansowane. Rzucanie się na szyję lub łzy szczęścia zostaw na później. Sprawdź też nasz ranking sex portali i wybierz odpowiedni dla siebie!

2.   Nie udawaj, bądź sobą

Przede wszystkim, udawanie to strasznie słaby pomysł na zatuszowanie swoich słabych elementów osobowości. Twoja randka bardzo szybko połapie się, że zaczynasz grać kogoś, kim nie jesteś, a Ty przez całe spotkanie będziesz czuł(a) się niekomfortowo. Wasza relacja od samego początku musi być budowana na szczerości, bo nawet jeśli dojdzie do kolejnej randki, wciąż będziesz musiał(a) grać, a przecież kłamstwo ma krótkie nogi.

3.   Mowa jest srebrem, a milczenie złotem

Ciągłe mówienie o sobie szybko znuży Twoją randkę. Nie wyjdź na narcyza i ogranicz się wyłącznie do kilku faktów o sobie i swoim życiu. Na odkrywanie reszty kart przyjdzie czas później. Na pierwszej randce powinniście zarówno mówić o sobie, jak i wykazać się umiejętnością słuchania drugiej osoby. Spójrz dalej niż czubek własnego nosa, a wszystko będzie w porządku.

4.   Pamiętaj o kontakcie wzrokowym

Uciekanie oczyma pod stół, na sufit lub na boki może świadczyć o kilku rzeczach. Po pierwsze, rozmówca może odebrać to jako brak zainteresowania, po drugie brak szacunku, a po trzecie jako problem z radzeniem sobie ze stresem. Oczywiście, ciągłe wiercenie oczyma drugiej osoby będzie co najmniej dziwne, jednak naturalny i zdrowy kontakt wzrokowy pozwoli zbudować zainteresowanie, zmniejszyć dystans między wami i sprawić, że randka stanie się nieco bardziej intymna.

5.   Okaż szacunek

Nie mówimy tu o czołobitności, jednak powinieneś(aś) zachować podstawowe maniery, które poświadczą o Twoich dobrych intencjach. Odbierasz nieistotny telefon podczas randki? Żujesz gumę lub co gorsza, oglądasz się za innymi? Cóż, Twoja randka na pewno poczuje się urażona i o ile nie skończy przedwcześnie spotkania, o tyle o drugim możesz zapomnieć. To wasz czas, więc w 100% skup się na swoim partnerze lub partnerce.

6.   Jak najdalej od negatywnych emocji

Zanim poruszysz ciężkie tematy, zaczniesz wylewać swoje żale lub złorzeczyć na swoich ex, pomyśl dziesięć razy. Nikt nie lubi być przytłaczany negatywnymi wynurzeniami drugiej osoby, a zwłaszcza dopiero poznanej. Podczas rozmowy podejmuj lekkie i przyjemne tematy, od czasu do czasu spraw subtelny komplement i postaraj się, by wasze spotkanie przebiegło w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Dzięki temu wasza randka na pewno okaże się wyjątkowa.nasz 

Dodaj swoją ocenę

Średnia ocena: 4.9 / 5. Liczba głosów: 59