Pierwsza randka – o czym warto rozmawiać?

Pierwsza randka – o czym warto rozmawiać?

To właśnie podczas pierwszej randki dwie osoby po raz pierwszy odkrywają siebie i podejmują decyzję o rozwinięciu dalszej znajomości, która może przerodzić się w coś ekscytującego i głębokiego. By wzajemnie uchylić rąbek swoich wnętrz, posługujemy się rozmową. Od niej zależą wasze dalsze losy, warto więc wiedzieć, o czym warto rozmawiać, by nie przegapić swojej szansy.

Intymna rozmowa we dwoje w kawiarni, na spacerze, czy w restauracji diametralnie różni się od wymieniania wiadomości online, czy rozmowy przez telefon. Spotkanie twarzą w twarz wymaga zupełnie innego poziomu porozumiewania się. Towarzyszący temu silny stres oraz targające dwojgiem osób emocje, często zaburzają komunikację. W takich sytuacjach warto poznać kilka sprawdzonych tematów-wytrychów, które pozwolą przełamać pierwsze lody i ostudzić wasze goniące w popłochu umysły.


Zwierzęta to zawsze miły i bezpieczny temat

Podejmij temat ulubionych zwierząt. Na pewno któreś z was jest zagorzałym miłośnikiem puszystych kotków, czy wesołych psów. Możesz również spytać o ulubione zwierzę egzotyczne. Założymy się, że wasze wzajemne odpowiedzi wprowadzą do rozmowy pozytywne wibracje.


Podróże małe i duże

Według badań naukowca Richarda Wisemana, ponad 18% par, które na pierwszej randce rozmawiały o podróżach, spotkało się drugi raz. Temat ten wywołuje u nas pozytywne skojarzenia i emocje, odprężenie i leniwie błądzące myśli w kierunku palm, ciepłych plaż, majestatycznych gór lub innych miejsc, w których czuliśmy się dobrze, lub do których pragniemy się udać. Spytaj o wymarzone miejsce podróży, ulubiony środek transportu, czy najbardziej szaloną wyprawę.


Z czego lubisz się śmiać?

Pytania o rzeczy, które najczęściej was rozśmieszają, pozwolą rozluźnić atmosferę i jednocześnie pozwolą wysupłać informacje na temat poczucia humoru drugiej osoby. To ważne, by wasze poczucie humoru było do siebie zbliżone. Jeśli druga osoba jest w stanie Cię rozśmieszyć to znak, że może okazać się wartościowym towarzyszem życiowej podróży.


Wolny czas kontra praca

Co robisz w wolne dni? Jak lubisz spędzać czas zarezerwowany wyłącznie dla siebie? Czy masz i pielęgnujesz jakieś pasje? Aspekty te są niezwykle istotne i pozwolą poznać naturę rozmówcy. Podobnie z karierą zawodową. Podejmując temat pracy, warto zrobić to w sposób niebanalny i skłaniający do pewnej refleksji. Być może dzięki Twojemu pytaniu Twój rozmówca pozna swoją pracę z nieco odmiennej perspektywy. Możesz podjąć temat najlepszej rzeczy, jaka spotkała was w pracy, lub tego, co najbardziej w niej lubicie.


Jak rozmawiać?

Jest to bez wątpienia najważniejsze pytanie. Niesamowicie ważne jest to, czy umiesz słuchać swojego rozmówcy. Słuchaj uważnie i szanuj historię, którą ma do opowiedzenia Twoja randka. Pierwsza randka nie może wyglądać jak przesłuchanie, gdzie wachlujecie sztucznymi pytaniami i równie rzeczowymi odpowiedziami. Musicie poczuć magię miejsca i czasu. Nie wypełniajcie nieco niezręcznej ciszy na siłę. Pamiętaj, że z drugą połówką można również pomilczeć. Pamiętaj, że rozmowa toczy się również w sferze gestów, mimiki i ogólnej mowy waszych ciał.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *