Dlaczego mężczyźni boją się kobiet?

Dlaczego mężczyźni boją się kobiet?

Zapewne jesteś pewnym siebie, atrakcyjnym i inteligentnym mężczyzną. Zatem dlaczego przy spotkaniu z równie atrakcyjną kobietą zachowujesz się jak struś i chowasz głowę w piasek? Czy jesteś odosobnionym przypadkiem? Absolutnie. Strach przed kobietami to zjawisko dosyć popularne i dotykające sporej grupy samotnych mężczyzn. W artykule postaramy się rzeczowo i merytorycznie przedstawić Ci powody takiego stanu rzeczy. Znajdziesz tu również garść porad, jak radzić sobie ze swoim strachem. Pamiętaj, że strach ma wielkie oczy.


Gdzie podział się racjonalizm?

O mężczyznach spotykających się z kobietami można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że zachowują się całkowicie racjonalnie. Jednocześnie pragną i panicznie boją się kontaktu, zwłaszcza z inteligentnymi, atrakcyjnymi i niezależnymi osobnikami płci pięknej.

Przed spotkaniem roisz w swojej głowie milion scenariuszy, w których rozpatrujesz każdy możliwy sposób niepowodzenia? Wizualizujesz swoją porażkę jeszcze przed nawiązaniem kontaktu? Zaczynasz tracić pewność siebie, a na jej miejsce szybko wskakuje zadręczanie się swoimi wadami lub niedoskonałościami? Kompleksy wypływają z odmętów podświadomości? Czy wiesz, co leży u natury takiego stanu rzeczy? Jest to obawa przed odrzuceniem.

Lęk ten jest na tyle silny i szybko wzrastający w siłę, że skutecznie tworzy barierę między planami a akcją. Sycąc swoją obawę, najprawdopodobniej wszelkie plany i taktyki podrywu na zawsze pozostaną w Twojej strefie marzeń. A przecież wcale nie musi tak być.


Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Paraliżujący strach przed odrzuceniem można ujarzmić. Wystarczy wyjść ze strefy komfortu i zawrzeć znajomość z interesującą Cię kobietą. Sprowadź zdrowy rozsądek na Ziemię, zacznij myśleć racjonalnie i zaryzykuj. Koniec końców bardziej będziesz żałował straconej szansy niźli ewentualnego odrzucenia.


Dostrzeż swój potencjał

Skoro sam nie potrafisz siebie docenić i pokochać, jak możesz wymagać tego od innych? Kobiety z łatwością wyłapią wszelkie oznaki niedowartościowania ze strony mężczyzny. Przed zawiązaniem mocniejszej relacji single często obwiniają się tym, że nie będą wystarczająco fajni dla swojej sympatii. Być może problem w psychice mężczyzny przejawiać się będzie niską pozycją społeczną, może będzie to kwestia finansów, a może fizjonomii. Niezależnie od rodzaju dywagacji, każda z nich skutecznie oddali Cię od kobiety. Zatem przestań obwiniać siebie i dowartościuj swoje ego. Przestań niezdrowo porównywać się z innymi i zacznij działać.


A co, gdy zrealizuje się Twój największy lęk i kobieta Cię odrzuci?

Absolutnie nic się nie stanie. Pamiętaj, że kobiety z natury są delikatnymi istotami, a wszelkie fatalistyczne wizje swojego niepowodzenia możesz włożyć między bajki. Odrzucenie zapewne wpłynie na Twoje ego, na jakiś czas zepsuje Ci humor. Być może poczujesz się zawstydzony. Pamiętaj, że bez podejmowania prób i przyjmowania „na klatę” potencjalnych odrzuceń nigdy nie znajdziesz kobiety swoich snów. Każda porażka jest nawozem sukcesu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Ci powodzenia.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *